Skip to main content

Gizlilik Politikası

Web sitemize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Gizliliğinizin korunması bizim için çok önemlidir. Aşağıda, verilerinizi nasıl işlediğimiz hakkında sizi ayrıntılı olarak bilgilendiriyoruz.

1. verilere ve barındırmaya erişim

Web sitemizi herhangi bir kişisel bilgi vermeden ziyaret edebilirsiniz. Bir web sitesini her ziyaret ettiğinizde, web sunucusu otomatik olarak, örneğin talep edilen dosyanın adını, IP adresinizi, talebin tarih ve saatini, aktarılan veri miktarını, sürüm numarası ve talep eden sağlayıcı (erişim verileri) dahil olmak üzere tarayıcınızı içeren ve talebi belgeleyen sunucu günlük dosyası olarak adlandırılan bir dosyayı kaydeder.

Bu erişim verileri yalnızca sitenin sorunsuz çalışmasını sağlamak ve hizmetlerimizi iyileştirmek amacıyla değerlendirilir. DSGVO Madde 6 Paragraf 1 S. 1 lit. f uyarınca, bu, teklifimizin doğru bir şekilde sunulmasına ilişkin meşru menfaatlerimizi korumaya hizmet eder ve menfaatlerin dengelenmesi bağlamında menfaatlerimizden daha ağır basar. Tüm erişim verileri, siteyi ziyaretinizin sona ermesinden en geç yedi gün sonra silinir.

Üçüncü taraf bir sağlayıcı tarafından sağlanan barındırma hizmetleri

Bizim adımıza işlemenin bir parçası olarak, üçüncü taraf bir sağlayıcı bize web sitesini barındırma ve görüntüleme hizmetleri sağlar. Bu, teklifimizin doğru bir şekilde sunulmasına ilişkin meşru menfaatlerimizi korumaya hizmet eder ve menfaatlerin dengelenmesiyle daha ağır basar. Bu web sitesinin kullanımı sırasında veya aşağıda açıklandığı gibi çevrimiçi mağazada bu amaçla sağlanan formlarda toplanan tüm veriler sunucularında işlenir. Diğer sunuculardaki işlemler yalnızca burada açıklanan çerçevede gerçekleşir.

Bu hizmet sağlayıcı Avrupa Birliği veya Avrupa Ekonomik Alanı ülkelerinden birinde bulunmaktadır.

2. Sözleşme işlemleri için ve bir müşteri hesabı açarken veri toplama ve kullanma

Kişisel verileri, siparişiniz bağlamında, bizimle iletişime geçtiğinizde (örneğin iletişim formu veya e-posta yoluyla) veya bir müşteri hesabı açarken gönüllü olarak bize vermeniz halinde toplarız. Zorunlu alanlar bu şekilde işaretlenmiştir, çünkü bu durumlarda sözleşmeyi işleme koymak veya iletişiminizi işleme koymak veya bir müşteri hesabı açmak için verilere kesinlikle ihtiyacımız vardır ve bunları sağlamadan siparişi tamamlayamaz ve/veya bir hesap açamaz veya iletişim gönderemezsiniz. Hangi verilerin toplandığı ilgili giriş formlarından görülebilir. Sağladığınız verileri DSGVO Madde 6 Paragraf 1 S. 1 lit. b uyarınca sözleşmeyi işleme koymak ve sorularınızla ilgilenmek amacıyla kullanırız. Sözleşmenin tamamen işlenmesinden veya müşteri hesabınızın silinmesinden sonra, verilerinizin daha fazla kullanılmasına açıkça izin vermediğiniz veya yasaların izin verdiği ve sizi bu beyanda bilgilendirdiğimiz bunun ötesinde verileri kullanma hakkımızı saklı tuttuğumuz sürece, verilerinizin daha fazla işlenmesi kısıtlanacak ve vergi ve ticaret hukuku kapsamındaki saklama sürelerinin sona ermesinden sonra silinecektir. Müşteri hesabınızın silinmesi her zaman mümkündür ve aşağıda açıklanan iletişim seçeneğine bir mesaj göndererek veya müşteri hesabında bu amaç için sağlanan bir işlev aracılığıyla yapılabilir.

3. veri aktarımı

DSGVO Madde 6 paragraf 1 p. 1 lit. b uyarınca sözleşmeyi yerine getirmek için, sipariş edilen malların teslimatı için gerekli olduğu sürece verilerinizi teslimatla görevlendirilen nakliye şirketine aktarıyoruz. Sipariş sürecinde hangi ödeme hizmeti sağlayıcısını seçtiğinize bağlı olarak, bu amaçla toplanan ödeme verilerini ödeme ile görevlendirilen kredi kuruluşuna ve varsa bizim tarafımızdan görevlendirilen ödeme hizmeti sağlayıcılarına veya seçilen ödeme hizmetine aktarırız. Bazı durumlarda, seçilen ödeme hizmeti sağlayıcıları, kendilerinde bir hesap oluşturmanız halinde bu verileri kendileri de toplar. Bu durumda, sipariş işlemi sırasında erişim verilerinizle ödeme hizmeti sağlayıcısına kaydolmanız gerekir. Bu bağlamda, ilgili ödeme hizmeti sağlayıcısının veri koruma beyanı geçerlidir.

Son ödeme tarihi aşılan faturalar söz konusu olduğunda, DSGVO Madde 6 Paragraf 1 f uyarınca çıkarlarımızı korumak için topladığımız kişisel verileri ve sözleşme verilerinizi tahsilat acentemize ileteceğiz.

4. posta reklamlari ve i̇ti̇raz hakkiniz

Ayrıca, adınızı ve soyadınızı ve posta adresinizi kendi reklam amaçlarımız için kullanma hakkımızı saklı tutarız, örneğin size posta yoluyla ürünlerimiz hakkında ilginç teklifler ve bilgiler göndermek için. Bu, DSGVO Madde 6 Paragraf 1 S. 1 lit. f uyarınca müşterilerimize reklam amaçlı hitap etme konusundaki meşru menfaatlerimizi korumaya hizmet eder.

Reklam postaları, bu amaçla verilerinizi aktardığımız bir hizmet sağlayıcı tarafından bizim adımıza işlemenin bir parçası olarak sağlanır. Aşağıda açıklanan iletişim seçeneğine bir mesaj göndererek verilerinizin bu amaçlar için saklanmasına ve kullanılmasına istediğiniz zaman itiraz edebilirsiniz.

5. Yarışmalara katılım

Yarışmalarımızdan birine katıldığınızda, yarışmayı yürütmek ve ödülleri göndermek amacıyla adınızı, e-posta adresinizi, adresinizi ve varsa yaşınızı saklarız. Verilerinizin pazarlama amacıyla kullanılmasına gönüllü olarak izin vermediyseniz, verileriniz yarışmanın bitiminden sonra, ancak yarışmanın bitiminden sonra en geç 6 ay içinde silinecektir. Verilerinizin pazarlama amacıyla kullanılmasına gönüllü olarak izin verdiyseniz, size e-posta veya posta yoluyla reklam göndermek için verilerinizi belirsiz bir süre boyunca saklayacağız. Verilerinizin pazarlama amacıyla kullanılmasına istediğiniz zaman itiraz etme hakkına sahipsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman saklanan veriler hakkında ücretsiz olarak bilgi alma, düzeltme veya sildirme hakkına da sahipsiniz.

6 Arama fonksiyonu

Web sitemizdeki arama işlevini kullanırken, girilen arama terimleri, arama ayarları, arama zamanı, anonimleştirilmiş IP adresiniz (son iki aralıkla kısaltılmış, örneğin 192.168.0.0) ve bulunan arama sonuçlarının sayısı saklanır. Bu, web sitemizi daha da geliştirmek için arama terimlerinin ve arama geçmişinin dahili değerlendirmesi için kullanılır.

7. üçüncü taraflardan gelen içerikler

Sayfalarımızdan bazıları üçüncü taraf sağlayıcılar tarafından sağlanan bileşenler içermektedir. Bu sağlayıcılar IP adresleri gibi verileri sunucularında depolar ve bu sağlayıcılardan gelen çerezler de bilgisayarınıza yerleştirilebilir. Bunu kabul etmiyorsanız, bu sağlayıcılardan gelen içeriğin gömülmesine istediğiniz zaman izin vermeyi reddedebilirsiniz. Videolar gibi bu içerikler, yalnızca videolardaki ilgili veri koruma bilgilerine tıkladığınızda yüklenir.

8. i̇leti̇şi̇m seçenekleri̇ ve haklariniz

Veri sahibi olarak aşağıdaki haklara sahipsiniz:

  • DSGVO Madde 15 uyarınca, burada belirtilen kapsamda tarafımızca işlenen kişisel verileriniz hakkında bilgi talep etme hakkı.
  • DSGVO Madde 16 uyarınca, tarafımızca saklanan kişisel verilerinizin yanlışlığının derhal düzeltilmesini veya tamamlanmasını talep etme hakkına sahipsiniz.
  • GDPR Madde 17 uyarınca, - ifade ve bilgi edinme özgürlüğü hakkını kullanmak - yasal bir yükümlülüğe uymak - kamu yararı nedeniyle veya - yasal talepleri ileri sürmek, uygulamak veya savunmak için daha fazla işlem yapılması gerekmedikçe, tarafımızca saklanan kişisel verilerinizin silinmesini talep etme hakkı.
  • DSGVO Madde 18 uyarınca, aşağıdaki durumlarda kişisel verilerinizin işlenmesinin kısıtlanmasını talep etme hakkı: - verilerin doğruluğu sizin tarafınızdan tartışmalı ise - işleme hukuka aykırı ise, ancak silinmesine itiraz ediyorsanız - verilere artık ihtiyacımız yoksa, ancak yasal taleplerin ileri sürülmesi, uygulanması veya savunulması için ihtiyacınız varsa veya - DSGVO Madde 21 uyarınca işleme itiraz ettiyseniz
  • DSGVO Madde 20 uyarınca, bize sağladığınız kişisel verilerinizi yapılandırılmış, ortak ve makine tarafından okunabilir bir formatta alma veya başka bir veri denetleyicisine aktarılmasını talep etme hakkı
  • DSGVO madde 77 uyarınca, bir denetim makamına şikayette bulunma hakkı. Kural olarak, her zamanki ikamet yerinizin veya iş yerinizin denetim makamına veya şirket merkezimize başvurabilirsiniz.

Kişisel verilerinizin toplanması, işlenmesi veya kullanılmasıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bilgi almak, düzeltmek, engellemek veya verilerin silinmesinin yanı sıra verilen herhangi bir onayın iptali veya verilerin belirli bir kullanımına itiraz etmek için lütfen şirket veri koruma görevlimizle iletişime geçin:

Vinergy GmbH Veri Koruma Görevlisi Bahnhofstraße 19 D-78224 Singen (Hohentwiel) +49 (0)7731/911540 datenschutz(at)vinergy(dot)de

Şirket veri koruma görevlisinin dahili veri koruma kontrolüne ek olarak, Federal Veri Koruma Yasası haklarınızı uygulamanıza yardımcı olacak kontrol organları öngörmektedir. Baden-Württemberg eyaletinin denetim makamı bizden sorumludur:

Baden-Württemberg Eyaleti Veri Koruma ve Bilgi Özgürlüğü Komiseri P.O. Box 10 29 32, 70025 Stuttgart Königstraße 10a, 70173 Stuttgart Tel.: 0711/61 55 41 - 0 Faks: 0711/61 55 41 - 15 E-posta: poststelle(at)lfdi.bwl(dot)de İnternet: https:/ /www.baden-wuerttemberg.datenschutz.de

Federal Veri Koruma Yasası'nın 4g maddesi 2. fıkrası uyarınca, kamuya açık prosedür rehberi talep eden herkese uygun bir şekilde sunulmalıdır. Prosedürlerin kamuya açık kaydını incelemek isterseniz, lütfen Veri Koruma Görevlisi ile iletişime geçin.

İtiraz hakkı

Menfaatlerin dengelenmesi bağlamında üstün gelen meşru menfaatlerimizi korumak için kişisel verileri yukarıda açıklandığı şekilde işlediğimiz sürece, bu işlemeye gelecekte geçerli olmak üzere itiraz edebilirsiniz. İşlemenin doğrudan pazarlama amacıyla gerçekleştirilmesi halinde, bu hakkınızı yukarıda açıklandığı şekilde istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. İşlemenin başka amaçlarla gerçekleştirilmesi halinde, yalnızca özel durumunuzla ilgili gerekçelere dayanarak itiraz etme hakkına sahipsiniz.

İtiraz etme hakkınızı kullandıktan sonra, çıkarlarınızı, haklarınızı ve özgürlüklerinizi geçersiz kılan işleme için zorlayıcı meşru gerekçeler gösteremediğimiz veya işlemenin yasal talepleri ileri sürmeye, uygulamaya veya savunmaya hizmet etmesi dışında, kişisel verilerinizi artık bu amaçlar için işlemeyeceğiz.

Bu, işlemenin doğrudan pazarlama amaçlı olması durumunda geçerli değildir. Bu durumda kişisel verilerinizi bu amaç için daha fazla işlemeyeceğiz.

MISTER SIZE Logo

Navigasyon

Hizmet

Mister Social

Bizi sosyal medyada takip edin ve güncel kalın.

your size
pure feel

© 2024 MISTER SIZEKünye  Veri koruma

Boyut Kılavuzu